dcsimg Medarbejdere i Arkitektur - A-Z - Rambøll i Danmark
      
|
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Medarbejdere i Arkitektur - A-Z

 
 

Kontakt

Agustín Granados
Agustín Granados
Arkitekt praktikant, København
T+45 5161 2187
Eagm@ramboll.dk
Alf Østergaard Laursen
Alf Østergaard Laursen
Arkitekt MAA, Aarhus
T+45 5161 2447
Ealfl@ramboll.dk
Anders Skou Svendsen
Bygningskonstruktør, København
M5161 2247
Eadsv@ramboll.dk
Andreas Moesgaard Gertsen
Bygningskonstruktør, København
T+45 51611929
Eatg@ramboll.dk
Benny Uhlmann
Arkitekt, København
T+45 51614512
EBU@ramboll.dk
Wwww.ramboll.dk
Bilal Nassar
Bygningskonstruktør, København
M+45 5161 2188
Eblnr@ramboll.dk
Bjarne Andersen
Bjarne Andersen
Arkitekt, Aarhus
T+45 5161 2448
Ebjaa@ramboll.dk
Bo Voigt Andersen
Bo Voigt Andersen
Bygningskonstruktør, Aarhus
T+45 5161 2449
Ebva@ramboll.dk
Camilla H. Horsted
Projektleder og Urban Designer
M+45 51614708
Ecahh@ramboll.dk
Carl Brandt
Carl Brandt
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2450
Ecarbr@ramboll.dk
Carsten Bech
Carsten Bech
Faglig leder, Byggeledelse & Økonomi, Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2451
Ecbe@ramboll.dk
Charlotte Andersen
Charlotte Andersen
Seniorkonsulent, Vejle
T+45 5161 4701
Echan@ramboll.dk
Charlotte Møller
Charlotte Møller
Afdelingsleder, Erhverv & Offentlig, København
M+45 5161 3539
Ecmx@ramboll.dk
Charlotte Sams Falkenberg
Charlotte Sams Falkenberg
Afdelingsleder, Byudvikling og Landskab, Vejle
T+45 51611334
M+45 51611334
Ecsfa@ramboll.dk
chbv
Landskabsarkitekt, København
T+45 5161 8586
Echbv@ramboll.dk
Christian Flensburg Christensen
Christian Flensburg Christensen
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2453
Ecfch@ramboll.dk
Christian Pasbjerg
Christian Pasbjerg
Faglig leder, Byggeledelse & Økonomi, Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2454
Echp@ramboll.dk
Danni Poulsen
Danni Poulsen
Tekniker, Vejle
T+45 5161 7391
Edap@ramboll.dk
David Andrew Fink
Arkitekt, København
T+45 5161 2016
Eddf@ramboll.dk
Ditte Clausen
Bygningskonstruktør, København
T+45 5161 8115
Edmc@ramboll.dk
Ditte Rode
Ditte Rode
Afdelingsleder, Boliger, København
T+45 5161 3538
Edro@ramboll.dk
Dorthe Ploug
Dorthe Ploug
Sekretær, Aarhus
T+45 5161 2455
Edopl@ramboll.dk
Belysningsarkitekt, København
T+45 5161 3944
Eeld@ramboll.dk
Erik Aslaksen
Arkitekt og projektleder, København
M+45 5161 2255
Eerks@ramboll.dk
Erling  Buskbjerg Poulsen
Erling Buskbjerg Poulsen
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2456
Eebp@ramboll.dk
Flemming Buchwald
Arkitekt, København
T5161 4515
Efb@ramboll.dk
Flemming Stenaa Jensen
Flemming Stenaa Jensen
Faglig leder, Projektering & Design, Ingeniør, København
T+45 5161 1758
Efsj@ramboll.dk
Frank Hoffmann
Frank Hoffmann
Landskabsarkitekt, Vejle
T+45 5161 4707
Efhof@ramboll.dk
Frank  Hyrsting
Frank Hyrsting
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2457
Efhy@ramboll.dk
Franka Bungarten
Franka Bungarten
Arkitekt MAA, Aarhus
T+45 5161 2458
Efrbu@ramboll.dk
Gorm Egdal Larsen
Landskabsarkitekt, København
T+45 51611974
Egel@ramboll.dk
Hanna Møller
Hanna Møller
Seniortekniker, Vejle
T+45 5161 4710
Ehanmo@ramboll.dk
Henrik Hansen
Henrik Hansen
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2459
Ehhan@ramboll.dk
Henrik Oxholm Zigler
Henrik Oxholm Zigler
Arkitekt, København
T+45 5161 2289
Ehoz@ramboll.dk
Henrik Rasmussen
Henrik Rasmussen
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2460
Ehera@ramboll.dk
Inge Bauer
Inge Bauer
Projektchef, Vejle
T+45 5161 4702
Eimbs@ramboll.dk
Ingeborg Sofie Lund
Ingeborg Sofie Lund
Arkitekt, Aarhus
T+45 5161 2472
Eisl@ramboll.dk
Jacob Frøslee Jonsson
Faglig leder, Arkitektur & Design, Arkitekt MAA, København
T+45 5161 6021
Ejfj@ramboll.dk
Jan Haaning Thomsen
Jan Haaning Thomsen
Faglig leder, Arkitektur & Design, Arkitekt MAA, Aarhus
T+45 5161 2461
Ejaht@ramboll.dk
Jasmine van der Pol
Jasmine van der Pol
Lysdesigner, København
T+45 5161 2493
Ejvdp@ramboll.dk
Jens Kirk
Arkitekt, København
T+45 5161 5135
Ejnsk@ramboll.dk
Jens Nielsen
Bygningskonstruktør, København
T+45 5161 4520
Ejensn@ramboll.dk
Jens Kroon
Jens Kroon
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2462
Ejfkr@ramboll.dk
Jesper Bredkær
Bygningskonstruktør, København
T+45 5161 4602
Ejbsn@ramboll.dk
Jesper Christiansen
Bygningskonstruktør, København
T+45 5161 1980
Ejrcn@ramboll.dk
Jonas Chr. Primdahl
Jonas Chr. Primdahl
Bygningskonstruktør, Aarhus
T+45 5161 2478
Ejocp@ramboll.dk
Kasper Østergaard Iversen
Kasper Østergaard Iversen
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2463
Ekoi@ramboll.dk
Katja Waage Petersen
Arkitekt, København
T+45 5161 4536
Ekwp@ramboll.dk
Kim Sandeman
Kim Sandeman
Konstruktør, København
T+45 5161 2367
Eksm@ramboll.dk
Klaus Roed Hansen
Klaus Roed Hansen
Arkitekt
T+45 5161 2657
Eklrh@ramboll.dk
Lars Guldager
Lars Guldager
Projektleder, Vejle
T+45 5161 4706
Elarg@ramboll.dk
Lars Jevanord
Bygningskonstruktør, København
T+45 5161 4526
Elajd@ramboll.dk
Laura Bøggild Damkvist
Bygningskonstruktør, København. Laura er i øjeblikket på barsel og tilbage igen d. 14/7-2017.
T+45 5161 6222
Elad@ramboll.dk
Leif Poder Andersen
Leif Poder Andersen
Arkitekt MAA, Aarhus
T+45 5161 2465
Elpa@ramboll.dk
Line Borring
PQ- og tilbudskoordinator, København
T+45 5161 2111
Elbg@ramboll.dk
Lotte Schak
Lotte Schak
Seniorkonsulent, Aarhus
T+45 5161 2466
Elosc@ramboll.dk
Maiken Schmidt-Holm
Maiken Schmidt-Holm
Cand. arch., Arkitekt MAA, Aarhus
T+45 5161 2467
Emaish@ramboll.dk
Maja Pedersen
Arkitekt, København
T+45 5161 4537
Emape@ramboll.dk
Malene Skaarup Valberg
Arkitekt, København
M+45 5161 2191
Emasv@ramboll.dk
Maria Moreanu
Arkitekt, København
T+45 5161 2914
Emamo@ramboll.dk
Maria Stougård
Lysdesigner, København
T+45 5161 6404
Emaxs@ramboll.dk
Marianne Kahr Nielsen
Arkitekt, København
T+45 5161 7950
Emknl@ramboll.dk
Maria Toft Jensen
Antropolog, København. Marie er i øjeblikket på barsel og tilbage igen d. 4/1-2018.
T+45 5161 1915
Emtjn@ramboll.dk
Mette Gosmer
Mette Gosmer
Layouter, Aarhus
T+45 5161 2468
Emego@ramboll.dk
Mi Sundheim
Arkitekt, København
T+45 5161 4583
Emisu@ramboll.dk
Michael Bering Hylleborg
Faglig leder, Bygherrerådgivning, Arkitekt MAA, Aarhus
T+45 5161 2469
Emicbh@ramboll.dk
Michael Cederfeld
Arkitekt, København
T+45 5161 1725
Emcd@ramboll.dk
Michael Reventlow-Mourier
Michael Reventlow-Mourier
Seniordirektør, Arkitektur & eksisterende byggeri, Aarhus
T+45 5161 2568
Emirmo@ramboll.dk
Mikala Læssøe Kirsebom
Arkitekt, København
T+45 5161 4544
Emlk@ramboll.dk
Mikkel Simonsen
Bygningskonstruktør, København
T+45 5161 1861
Emlsn@ramboll.dk
Morten Sparvath Thomassen
Afdelingsleder, Arkitektur & Integreret Design, Aarhus
T+45 5161 2473
Emoth@ramboll.dk
Nicki Laursen
Bygningskonstruktør, København
T+45 5161 2108
Encl@ramboll.dk
Nicolai Zwinge
Journalist og projektmedarbejder, København
T+45 5161 4528
Enz@ramboll.dk
Wwww.ramboll.dk/arkitekter
Odd Pedersen
Arkitekt MAA, Aarhus
T+45 5161 2474
Eope@ramboll.dk
Per Damgaard-Sørensen
Faglig leder, Arkitektur & Design, Arkitekt MAA, Aarhus
T+45 5161 2475
Epeds@ramboll.dk
Per Zwinge
Afdelingsleder, Arkitektur & Integreret Design, Boliger, Erhverv & Offentlig, København
T+45 5161 4529
Epz@ramboll.dk
Pernille Pagaard
Pernille Pagaard
Landbrugstekniker, Vejle
T+45 5161 4712
Epepa@ramboll.dk
Peter Ladefoged Aaen
Peter Ladefoged Aaen
Arkitekt, Aarhus
T+45 5161 2601
Eplx@ramboll.com
Peter Villemoes
Peter Villemoes
Arkitekt, København
T+45 5161 2440
Epevi@ramboll.dk
Peter Lund
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2476
Eplu@ramboll.dk
Rasmus Tind Salling
Bygningskonstruktør, Aarhus
T+45 5161 2599
Ertsa@ramboll.com
Rikke Kristensen
Rikke Kristensen
Tekniker, Vejle
T+45 5161 4709
Erikr@ramboll.dk
Rosanna Ekberg Westergaard
Konstruktions Designer, København
M+45 5161 2366
Erew@ramboll.dk
Sabine Møller
Lysdesigner, København
M5161 2271
Esiem@ramboll.dk
Sarunas Noskaitis
Sarunas Noskaitis
Lys arkitekt praktikant, København
T+ 45 5161 2278
Esano@ramboll.dk
Sidsel Gelting Hodge
Kreativ leder, København
T+45 5161 4532
Esid@ramboll.dk
Simon Bang Jensen
Simon Bang Jensen
Bygningskonstruktør, Aarhus
M+45 5161 2575
Esbaj@ramboll.com
Simone Hansen
Projektkoordinator, København
T+45 5161 7677
Esiha@ramboll.dk
Siri Stokholm Carlsen
Siri Stokholm Carlsen
Arkitekt MAA, Aarhus
T+45 5161 2479
Essc@ramboll.dk
Sirkku Singer
Landskabsarkitekt, København
T+45 5161 7299
Esis@ramboll.dk
Steffen Salbo
Faglig leder, Projektering & Design, Bygningskonstruktør BTH, København
T+45 5161 4533
Ess@ramboll.dk
Suna Madsen
Arkitekt, København
T+45 5161 4530
Esnma@ramboll.dk
Svend Erik Brink
Svend Erik Brink
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2480
Eseb@ramboll.dk
Sødde Clemensen
Sødde Clemensen
Seniorspecialist, Vejle
T+45 5161 4703
Emlbc@ramboll.dk
Søren Kjærgaard
Søren Kjærgaard
Assisterende Byggeleder, Aarhus
T+45-5161 2484
Esokj@ramboll.com
Thea-Maria Sørensen
Procesrådgiver, København
T+45 5161 2550
Etms@ramboll.dk
Thomas Graah
Arkitekt, København
T+45 5161 6386
Etgh@ramboll.dk
Tina Andersen
Tina Andersen
Arkitekt MAA, Aarhus
T+45 5161 2481
Etinan@ramboll.dl
Tore Brøcker
Tore Brøcker
Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T+45 5161 2482
Etoreb@ramboll.dk
Torsten Kjøller-Bavnbæk
Torsten Kjøller-Bavnbæk
Bygningskonstruktør, Aarhus
T+45 5161 2483
Etkb@ramboll.dk
Trine Relster
Antropolog og kommunikationsmedarbejder, København
T+45 5161 4534
Etrtr@ramboll.dk
Vladan Paunovic
Senior lysdesigner, København
M+45 5161 8601
Evlp@ramboll.dk